Marek Kuźmicz biografia XX wiek

Rok 1967 a dokładnie 26 stycznia, to dla Państwa Kuźmiczów wyjątkowy czas. Łukasz Kuźmicz, wraz z małżonką powitali na świecie syna, któremu nadali imię Marek. Chłopiec w pierwszych latach życia objawił talent muzyczny dlatego, uczęszczał równolegle do dwóch szkół (Ogólnokształcącej i Muzycznej).


Wykształcenie


Młody Marek Kuźmicz rozwijał się w kierunku muzycznym i bez problemu zdał egzaminy do Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie, przechodząc następnie do Szkoły Muzycznej II stopnia w Rzeszowie (obecnie Zespół Szkół Muzycznych nr 1. w Rzeszowie). Równolegle z Liceum Muzycznym ukończył dwuletnie Studium Nauczycielskie w Rzeszowie, uzyskując uprawnienia pedagogiczne. Naukę na studiach wyższych kontynuował w Krakowskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Pedagogiki Instrumentalnej.

Kariera nauczycielska


Marek Kuźmicz rozpoczął pracę jako nauczyciel jeszcze w trakcie studiów. Po studiach muzycznych podwyższył uprawnienia pedagogiczne i kontynuował pracę jako nauczyciel. Pracował w Szkole Podstawowej nr 1 w Rzeszowie, Szkole Muzycznej I stopnia w Rzeszowie oraz w Szkole Muzycznej II stopnia również w Rzeszowie. Prowadził również zajęcia dla studentów.

Początek działalności biznesowej


Podczas studiów, Marek Kuźmicz mieszkał przez ponad 2 lata w Wiedniu. Rozpoczął handel w tym mieście, ale swoją działalność kontynuował w Istambule i Polsce.
W tym okresie młody biznesmen powołał pierwszy w Polsce „Bank Informacji”, dzięki któremu powstały centra handlowe, skupiska hurtowni i importerów.

Lata 1992-1997 to czas, kiedy przedsiębiorca podjął się walki o dokończenie budowy Hali Widowiskowo – Sportowej na Rzeszowskim Podpromiu. Dzięki niezwykłej wytrwałości Marka Kuźmicza wznowiono prace i w niedługim czasie powstała jedna z największych hal sportowo – widowiskowych w Polsce.

Kariera muzyczna

Będąc uczniem Liceum Muzycznego a następnie studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, Marek Kuźmicz regularnie angażowany był przez Filharmonię Rzeszowską im. Artura Malawskiego.
Kariera biznesowa nie zatrzymała Marka Kuźmicza w rozwoju muzycznym. Nie przerywając edukacji i działalności w świecie biznesu, koncertował on w kraju, jak i zagranicą występując ze składami jazzowymi, rockowymi, zespołami folklorystycznymi, orkiestrą symfoniczną oraz powołał razem z Januszem Tumidajewiczem formację muzyki współczesnej pod nazwą „Muzyka, światło, przestrzeń”.
Jego występy mogli podziwiać mieszkańcy Algierii, Turcji, Francji, Grecji, NRD, RFN, Węgier czy Bułgarii. Marek Kuźmicz nagrywał również dla Czechosłowackiej telewizji i występował na najstarszym i jednym z największych festiwali folklorystycznych w Wychodnej, ale też w Rumunii, Jugosławii, Belgii i Austrii.

Prekursor branży importu win w Polsce.


W latach 90tych firma Marka Kuźmicza – Winfra – była jednym z największych importerów win francuskich w Polsce. Rozwijając 46 własnych hurtowni na terenie całego kraju. Rozmach działalności (prowadzonej w ramach firmy rodzinnej) był ogromny. Między innymi beczki z importowanym winem, obecne miejscami do dziś w restauracjach, produkowało kilkadziesiąt polskich tartaków.